riverside1.pngriverside2.pngriverside4.pngszczesliwe-rodziny.png
Dzisiaj jest: 14 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

XII OSCh

           31 stycznia i 1 lutego 2015 r. odbędzie się kolejne, dwunaste już, Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Jak co roku, zapisy na to spotkanie rozpoczęły się poprzez rejestrację w systemie zgłoszeń na stronie internetowej.

 Przygotowania organizacyjne od kilku lat przebiegają w sposób spokojny, poukładany. Jednak niezwykle ciekawe jest to, co się ostatnio dzieje w dniu zapisów. Od jakiegoś czasu zauważamy rosnące zainteresowanie Spotkaniem Charyzmatycznym. Jednak zapisy na XI OSCh zaskoczyły wszystkich organizatorów. Już od 24.00 wielu chętnych rozpoczęło rejestracje w internetowym systemie zgłoszeń na stronie grupy „Wypłyń na głębię”. O godzinie 07.00 rano skończyły się miejsca na sobotnie spotkanie, a o godzinie 12.00 na spotkanie niedzielne ! Ponad 2.500 zgłoszeń w kilkanaście godzin ! Czegoś podobnego jeszcze nie widzieliśmy ! Wydawało nam się, że w tej dziedzinie niewiele już nas zaskoczy. Jednak 10 grudnia 2014 r. , czyli w dzień zapisów na XII OSCh, wielu z nas zaniemówiło. Zapisy rozpoczęte o godzinie 24.00 zakończyły się o … 02.00 w nocy, czyli po dwóch godzinach. Tego nikt nie mógł przewidzieć. Dostaliśmy wiele telefonów i maili od rozżalonych i niezadowolonych osób, które nie zdążyły się zapisać na spotkanie. Nam, organizatorom, z tego powodu jest bardzo przykro. Jednak nie możemy poszerzyć hali widowiskowej, na której odbywa się OSCH.

Tak wielkie zainteresowanie Ostrołęckim Spotkaniem Charyzmatycznym, potwierdza tylko nasze pierwotne rozeznanie. To właśnie w Ostrołęce, w środku zimy, w mało sprzyjającym do podróżowania terminie, ma się odbywać regionalne spotkanie charyzmatyczne. Cieszymy się z tego powodu, że możemy współtworzyć to Boże dzieło. Jednak problem braku wejściówek „przymusza” nas do postawienia sobie pytania; „Czego chcesz od nas Panie ? Co dalej mamy czynić ?”. W moim przekonaniu wielkie zainteresowanie imprezą jest znakiem, że to wydarzenie nie straciło swojej dynamiki i ma się dalej rozwijać. My, organizatorzy, musimy na to wyzwanie odpowiedzieć. Oby nie zabrakło nam odwagi !

 

Norbert Dawidczyk