III Ostrołęcki Kongres Małżeństw

Już po raz trzeci spotkaliśmy się na Ostrołęckim Kongresie Małżeństw. Około stu pięćdziesięciu par przybyło do Ostrołęki aby wspólnie świętować sakrament małżeństwa.

Spotkanie prowadziła liderka naszej grupy Dorotka wraz z mężem Mariuszem. „W trosce o miłość i jedność małżeńską” to hasło, które przyświecało nam w tym roku. Uczestnicy kongresu wysłuchali konferencji jak pielęgnować małżeństwo i na co zwrócić uwagę aby stało się jeszcze piękniejsze. Oprócz prelekcji małżonkowie brali także udział w warsztatach poprowadzonych przez Ule i Darka. Były chwile wzruszeń i radości ale wszyscy zaliczyli ćwiczenia na piątkę.Asia i Norbert poprowadzili modlitwę o odnowienie miłości małżeńskiej, była to chwila tylko z Panem Bogiem,chwila próśb ale też i dziękczynienia za wspólną drogę ku świętości.W tym roku uwielbialiśmy też Pana tańcem, Monika i Marcin Gajda poprowadzili blok „Małżeńskie świętowanie”, w którym to zatańczyliśmy min Poloneza i taniec” pragnień” ze świecami. Rozpromienione twarze uczestników świadczyły iż ten punkt programu szczególnie przypadł im do gustu. Posługę muzyczną sprawował zespół „Godzina Uwielbienia” z Warszawy, który czuwał nad oprawą muzyczną całego kongresu. Uroczysta Eucharystia celebrowana przez biskupa Janusza Stepnowskiego, na której odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie była ostatnim punktem programu.

Kochani pragniemy podziękować Wam wszystkim za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie. To był piękny czas dla nas wszystkich, Pan umacniał nas i uświęcał, cytując fragment pieśni Marcina Gajdy możemy śmiało o sobie powiedzieć : „JESTEŚMY PIĘKNI TWOIM PIĘKNEM  PANIE”

 I Chwała Panu!

link do zdjęć

©2024 Święta Rodzina Ostrołęka - Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?