riverside1.pngriverside2.pngriverside4.pngszczesliwe-rodziny.png
Dzisiaj jest: 17 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Kronika

Adwent-czas radości

     

     Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów antyfony mszalnej śpiewanej na wejście Gaudete in Domino czyli „Radujcie się w Panu” – Flp 3,1. 

Dalej...

Niedziela Palmowa

 

         W Niedzielę Palmową przynosimy do kościoła palmy, uroczyście je poświęcamy i urządzamy z nimi procesje. Palma jest znakiem zwycięstwa, znakiem chwały, wzniosłych nastrojów.

Dalej...

To nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech

 

          Z rozważaniami Drogi Krzyżowej wiążą się wielkie korzyści duchowe w postaci łask i odpustów!  Kościół święty zalicza Drogę Krzyżową do najbardziej zalecanych nabożeństw.

Dalej...

Orszak Trzech Króli

 

      Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia 2014r. W Ostrołęce o godz 12:30 wyruszy spod kościoła pw. Zbawiciela Świata, a zakończy się w hali im. Gołasia Eucharystią .W trakcie przemarszu będą przedstawiane scenki tematyczne odgrywane przez dzieci i młodzież z tutejszych szkół.

Dalej...

Adwent- czas oczekiwania

Adwent to szczególny czas w życiu chrześcijanina. Słowo „adwent” pochodzi z języka łacińskiego „adventus”-przyjście.

Dalej...

Dwa wielbłądy dla Ostrołęki

        Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Ostrołęki, do wzięcia udziału w konkursie, w którym moglibyśmy wygrać bezpłatne wypożyczenie dwóch wielbłądów z warszawskiego cyrku Zalewski. Jest to konkurs ogłoszony przez warszawskich inicjatorów Orszaku Trzech Króli (www.orszak.org).

 

Dalej...

Trzej Królowie w Ostrołęce - 06.01.2014r.

Na początku stycznia 2014r. nasze miasto czeka wielka niespodzianka! Kilka dni po nowym roku, ulicami Ostrołęki przejdzie barwny korowód, któremu będą przewodzili trzej królowie z odległych krajów. Towarzyszyć im będzie ich dwór w oryginalnych strojach, wierni poddani oraz liczne zwierzęta.

To tylko zapowiedź atrakcji, które  będą miały miejsce po raz pierwszy w historii naszego miasta, 06.01.2014 r. w Święto Trzech Króli. Ostrołęka w przyszłym roku dołączy do grona ponad 100 miejscowości w Polsce, które w tak oryginalny i niezwykle ciekawy sposób świętują to wydarzenie.

 

Dalej...

Osiem dni szczególnej pomocy duszom czyścowym

 

1-8 listopada to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. 

Dalej...

Archidiecezjalny Dzień Jedności 21 IX 2013r.

  

     „Jeden duch i jedno serce” to hasło,które przyświecało tegorocznemu dniu jedności w Zambrowie,zorganizowanego przez wspólnotę „Wieczernik”. Oprócz diecezji łomżyńskiej w spotkaniu wzięły także udział diecezje drohiczyńska, białostocka i wileńska z Wilna. Katechezy wygłoszone przez ks. Radosława Kimszę poświęcone były wspólnocie.

Dalej...

V SPOTKANIE W CISZY

Jeżeli chcesz przeżyć spotkanie z Bogiem w milczeniu i w atmosferze głębokiego wyciszenia to serdecznie zapraszamy Cię na V sesję pt.: SPOTKANIE W CISZY organizowaną przez grupy Odnowy w Duchu Świętym „Wypłyń na Głębię” i „Święta Rodzina”. Spotkanie poprowadzi ks. Sławomir Wądołek z diecezji płockiej.

Dalej ...