riverside1.pngriverside2.pngriverside4.pngszczesliwe-rodziny.png
Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Ostrołęckie Spotkania Charyzmatyczne (OSCh)

Na przełomie stycznia i lutego w  Ostrołęce odbywają się spotkania charyzmatyczne (OSCH), które gromadzą osoby zaangażowane w Odnowę w Polsce północnowschodniej. Dają okazję do odczuwania obecności Chrystusa pośród nas i radość doświadczania wspólnoty w Duchu Świętym. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z kolejnych spotkań.

Relacja z XI OSCh

            W dniach 1- 2 lutego 2014 r. po raz jedenasty przeżywaliśmy kolejne Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne.

Dalej...

X OSCh za nami!

W dniach 2 – 3 lutego 2013 r. odbyło się dziesiąte, jubileuszowe Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Tradycyjnie podczas spotkania hala wypełniła się ludźmi z 12 diecezji Polski północno – wschodniej. Łącznie przez dwa dni spotkanie przeżyło ponad 2.500 osób. W tym roku podejmowaliśmy następujące tematy: w sobotę „Moje miejsce w Kościele”, a w niedzielę „Szaleństwo wiary – wypłyń na głębię”. Gościem specjalnym naszego spotkania była przewodnicząca ICRRS Michelle Moran z Wielkiej Brytanii, która wygłosiła trzy konferencje. Czwartą, także niezwykle żywą konferencję powiedział ks. Rafał Jarosiewicz z diec. koszalińsko – kołobrzeskiej. Przyjazd Michelle do Ostrołęki był dużym wyróżnieniem. Jej posługa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Michelle mówiła w bardzo prosty, ale niezwykle poruszający sposób o Kościele, świetnie wpisując się w tematykę  spotkania. Jej styl nauczania wielu z nas motywował do większej troski o dobro wspólne Kościoła i do większej gorliwości o pogłębianie osobistej relacji z Jezusem. Modlitwę o umiłowanie Kościoła prowadziła Danusia Zajkowska z Białegostoku razem z zespołem. W niedzielę  natomiast modlitwę o ogień wiary prowadził Norbert Dawidczyk. Każdego dnia po południu spotkanie uświetnił koncert  Marcina Gajdy z przyjaciółmi, który w zasadzie był modlitwą uwielbienia. W charakterystyczny dla siebie, głęboki sposób, Marcin wprowadzał  w zadumę nad nasza wiarą. Ukoronowaniem każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi naszej diecezji bp Janusz Stepnowski i bp Tadeusz Bronakowski.

Czas jubileuszu był dla nas czasem świętowania i wspomnień. Na początku każdego dnia uczestnicy w wyświetlanej prezentacji, mogli zobaczyć, jakie tematy i jacy mówcy współtworzyli poprzednie spotkania.  Po zakończeniu pierwszej części spotkania na wszystkich czekała niespodzianka: tort z cukierków i towarzyszące mu fajerwerki. Pierwszego dnia, dodatkowo na głowy uczestników, spadły z sufitu balony z napisem X OSCh, a drugiego dnia wystrzelone ze specjalnych armatek konfetti. Animowania modlitwy śpiewem pierwszego dnia podjął się Zespół Uwielbienia OdNowa z Białegostoku. W niedzielę posługę muzyczną pełnił zespół „8 Błogosławieństw” z diec. warmińskiej.

X Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne to wielki triumf i Boże działania pośród nas. Pierwsze spotkanie zgromadziło 600 osób, drugie 1705 osób, a na trzecie przyjechało już 2.250 osób. IV OSCh, ze względu na dużą ilość chętnych, było już spotkaniem dwudniowym. Co roku coraz więcej osób chce uczestniczyć w naszych spotkaniach. Na X OSCh zgłoszenia na sobotę, rozpoczęte rano ,zakończyły się … wieczorem tego samego dnia.

To spotkanie jest znakiem Bożego działania pośród nas. Jego rozwój i przebieg pozwalają patrzeć na Kościół jako na żywy organizm. Prowadzący konferencje i modlitwy to ludzie, którzy swoim świadectwem życia umacniają w nas wiarę, że głoszone ostatnio w liberalnych mediach  hasła o „zmierzchu Kościoła, jego kryzysie, a nawet o jego upadku” są słowami bez pokrycia. Świadkowie wiary, których spotkaliśmy na X OSCh są przykładem niezwykłej żywotności Bożej Oblubienicy.

 

Norbert Dawidczyk