“Rodzina żyjąca radością wiary jest solą ziemi i światłością świata, jest zaczynem dla społeczeństwa.”

Św. Jan Paweł II

Konferencje, publikacje

 

Cyt: „…Kazania księdza Tomasza Grabowskiego dotykają istotnych problemów codzienności, stawiając pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, aby nasze życie było bardziej wartościowe. Mogą być czytane przez wszystkich do czego zachęca ich lekki styl i nawiązanie do popularnych piosenek lub wierszy, od których autor zaczyna każde rozważanie.
Kazania przypominają, że najważniejszym zadaniem jest postawienie miłości do Boga na pierwszym miejscu, bo wtedy nawet jeśli zbłądzimy, wejdziemy do nieba. Proste przykłady i wskazówki odwołujące się do zwykłego życia to charakterystyczna cecha tekstów ks. Tomasza Grabowskiego….”
DS

 

Książka Tomasza Terlikowskiego przedstawia postać skromnego zakonnika Wenantego Katarzyńca (1889-1921), który swoim życiem mógłby być naszym wzorem do naśladowania i pomimo swojego młodego wieku i tak odległego czasu kiedy żył, to jego nauka, postawa i zachowanie jest ciągle aktualne i mogłoby nas prowadzić w naszym teraźniejszym życiu.
W książce jest wiele cytatów jakie głosił w swoich kazaniach dla wiernych i prowadząc nowicjat zakonny.
Czytając tę książkę spotkałem się z wieloma jego słowami, które stawały się dla mnie wzorem postępowania, refleksją nad własnym życiem. Szczególnie utkwiły mi w pamięci słowa z jednego z kazań:

cyt:…” Jako błyskawica wychodzi od wschodu i ukazuje się na zachodzie, tak będzie i przyjście Syna człowieczego. Tak niespodziewanie nas może śmierć zaskoczyć. Trzeba być na nią gotowym. Śmierć odbierze nam wszystkie rzeczy, nie bądźmy więc łakomymi na dobra doczesne. Śmierć rozłączy nas z najdroższymi osobami; nie grzeszmy więc, aby się im przypodobać, oni nas w godzinę śmierci opuszczą. Śmierć ciało od duszy rozłączy umiejmy przeto panować nad swoim ciałem i poskramiać jego grzeszne popędy. Dlatego mówię Wam dziś o śmierci, czy może aby Was straszyć, przerażać NIE! bo i siebie musiałbym przerazić. Dlatego mówię abyśmy się ze śmiercią oswoili i abyśmy sobie szczęśliwą śmierć gotowali…” (str236).
Ojciec Wenanty każe nam też pamiętać, że to dziś jest dzień, w którym powinniśmy się nawrócić. „Nie mogę już tego naprawić, co przeminęło. Dnia jutrzejszego nie jestem pewien, tylko dniem dzisiejszym mogę rozporządzać. Czas w którym żyjemy jest drogi jak niebo, jak przenajświętsza Krew Pana Jezusa, jak sam Bóg ” – pisał o. Katarzyniec.
Cyt; „Warto te słowa wziąć sobie do serca. Warto też już dziś zaprosić Sługę Bożego Wenantego do wspólnej drogi. Jego modlitwa będzie dla każdego niewątpliwym wsparciem”. (str269)

DS

 

Wywiad z Asią i Norbertem Dawidczykami –  https://warszawa.tvp.pl

Jacek Pulikowski – znany autor publikacji o tematyce rodzinnej

O. Ksawery Knotz – znany autor publikacji o akcie małżeńskim

Monika i Marcin Gajda – śpiewem i tańcem miłują Boga i zachęcają każdego

©2024 Święta Rodzina Ostrołęka - Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?